Začněme nový rok s kešu oříšky!

Ne každý svá předsevzetí dodrží, ale minimálně všichni po Vánocích potřebujeme alespoň menší pauzu od tučných, smažených či sladkých jídel. Zkrátka prvních pár dní v novém roce se snažíme jíst zdravě. Víme však, jak nastartovat zdravý životní styl tak, aby nám vydržel? Nechte se inspirovat.

Nebuďme na sebe příliš přísní – pokud se nám těžko předsevzetí v oblasti jídelníčku dodržují a víme o tom, neměli bychom přicházet se změnami příliš drastickými. Nemusíme se ihned vzdávat všech našich “guilty pleasures”. Dříve či později by nás touha po nich stejně dohnala a vybrala si svou daň.

Důležitý je balanc – pokud náš jídelníček nebude vyrovnaný, pak se opět dříve nebo později dostaví nedostatek důležitých složek v naší stravě. Ten se pak projeví jako neukojitelná touha na sladké, slané, mastné a podobně.

fruit-2367029_960_720

Není tuk jako tuk – je slovo tuk ve vašem slovníku sprosté slovo? Pak vězte, že by být nemělo. Existují totiž také zdravé tuky, které by naopak vaše tělo mělo dostávat. Víte, které to jsou? Poradíme vám. Patří mezi ně: avokádo, máslo, kokosový olej, olivový olej, omega-3 (dostáváme z ryb), ořechy a semena. Právě oříšky, pokud nejste alergičtí, by měly být nedílnou součástí vaší stravy. Když se podrobněji podíváme na přínos kešu oříšků, zjistíme, že bychom je opravdu měli zařadit do naší stravy pravidelně. Kešu oříšky jsou totiž zdrojem hořčíku, protein, vitamínů, zdravých tuků a minerálů. Dostatek hořčíku v těle nám zaručí klidný spánek, zdravé tuky nám zase pomáhají pro správnou funkci srdce. Vitamin K, který je v kešu přítomný, je velmi důležitý pro naše kosti.

cashew-nut-1098177_960_720

Zásobte se jen tím, co chcete opravdu jíst – celé tajemství dodržování stravovacích návyků tkví v tom, že si nesmíte domů pořizovat nic, co nesplňuje vaše novoroční požadavky. Nastartujte tedy nový rok s ledničkou a spižírnou plnou jen těch správných potravin. Mezi nimi nesmí chybět kešu ořechy 1kg.

Tak, a nyní máte celý arsenal k tomu, abyste vypálili nový rok v plné palbě.