Vyzkoušet 3D tisk může každý

Výrobní možnosti jsou v současnosti naprosto fascinující. Příkladem je takový 3D tisk, který umožňuje modely vytvořené ve virtuálním prostředí převést do reality. Právě proto se rozmohl 3D tisk na zakázku https://www.az3d.cz/, který se dá využít na nespočet způsobů. Někdo vyrábí zařízení, které přímo potřebují nějaké speciální součásti vytvořeny touto technologií, někdo naopak využije možností, které výroba tohoto typu nabízí. Kde se dá technologie 3D tisku využít?

3D do reality

  • Strojní nebo elektrická výroba = zpravidla malé součástky, které by jinými technologiemi nebylo možné vyhotovit
  • Prototypy = například pro potřeby designu nebo marketingu, například při návrhu domácností či objektů
  • Modelářství = součásti, které se jinak nevyrábí nebo neprodávají, je možné vyrobit touto chytrou technologií

Je zřejmé, že možnosti využití jsou bohaté. Proto stojí za to podívat se na to všechno, co se vám díky 3D tisku otevírá. Možná vás zaujme i možnost pořízení vlastního zařízení a následné výroby prototypů zcela svépomocí. Je to velmi atraktivní, ale je třeba vědět, že k dosažení potřebné jakosti vyrobených součástí se neobejdete bez potřebného know-how, ale také časových zkušeností. Možná právě proto bude lepší, když své potřeby vyřešíte pomocí zakázkové výroby. Taková volba je jistota, že zadání bude splněno do posledního puntíku.

3D tiskárna

Různorodé materiály, které mají smysl

Další velmi zajímavou skutečností je to, že vyrábět je možné z nejrůznějších materiálů. Již dávno to není jenom obyčejné PLA nebo ABS, ale materiály se rozrostly do nejrůznějších podob. Není problém vyhotovit součásti i s příměsemi kovů či třeba uhlíkových vláken. Případně jsou k mání i polo-dřevěné materiály, které jednak zajišťují zajímavý design, jednak jsou také zajímavé z hlediska mechanických vlastností. Vývoj v této oblasti jde navíc stále kupředu, a tak je možné očekávat další zajímavé možnosti.