Výhody funkčního oblečení – vhodné není jen pro sportovce, využít jej může každý

Chodíte rádi do přírody a na horské túry? Jste sportovně založení a chcete se za každé situace cítit skvěle? Pak se určitě spolehněte na funkční oblečení.

Výhody funkčního oblečení – vhodné není jen pro sportovce, využít jej může každý

Funkční oblečení je velmi praktické. Většinou jej sice nosí sportovci a lidé, kteří jsou zvyklí chodit na dlouhé túry do hor či lesů, ale skvěle se hodí i pro jiné aktivity. Na běžné denní nošení se sice úplně nehodí a to i vzhledem k jeho estetické stránce, ale určitě se vám bude hodit kdykoliv, kdy nebudete chtít, aby bylo vidět, že se potíte, abyste necítili, že zpocení vůbec jste nebo, aby vám nebyla zima. Jak vlastně funkční oblečení pracuje a proč byste jej měli mít také doma?

pexels-photo

Do tepla i do zimy

Funkční oblečení se hodí do jakéhokoliv počasí, ať už je venku zima nebo vedro, vy to vůbec nemusíte pocítit, pokud jej na sobě budete mít. Má tu skvělou schopnost, že umí odvádět spolehlivě od těla vlhkost, když se tedy zpotíte, vůbec to pro vás nebude nekomfortní a vlhkost na svém těle vůbec neucítíte. Proto se jeho nošení doporučuje při zvýšené fyzické zátěži a během všech sportovních aktivit.

Když je naopak venku zima, oblečení vás před chladem dokonale uchrání a budete se tak cítit za každých okolností skvěle. Pokud vás zastihne déšť i v tomto počasí, budete moci zůstat úplně v pohodě. Jakékoliv rozmary počasí vás tak nemusí trápit.Využití funkčního oblečení je mnohostranné a skutečně jej unosíte do každého počasí a na nejrůznější aktivity.

mountains-clouds-forest-fo

Typy funkčního oblečení

Funkční oblečení se rozděluje do tří kategorií. Spodní vrstva funkčního oblečení chrání tělo před vlhkostí a odvádí ji od těla, řadí se sem tedy spodní prádlo a trička. Do druhé kategorie řadíme mikiny, které pomáhají udržovat pocitový komfort a poslední je svrchní vrstva, do které řadíme bundy nebo kalhoty craft. Svrchní vrstva by měla být vždy dokonale prodyšná a zároveň voděodolná a větruvzdorná. Tím pádem se nemusíte obávat, že by vám byla zima, i když se venku strhne bouře či začne vydatně pršet.

Funkční oblečení určitě využijete a jeho funkce si zamilujete.