Jak se postarat o vodu v bazénu, aby byla stále průzračná

V letním parném počasí přijde zchlazení ve vodě každému vhod. Plánujete pořízení bazénu? Pak se připravte na to, že jeho údržba vám dá také práci.

Jak se postarat o vodu v bazénu, aby byla stále průzračná

Během letních tropických teplot, se každý moc rád ochladí ve studené vodě. Plánujete pořízení vlastního bazénu na zahradu? Pak se připravte na to, že kromě vodních radovánek vás čeká také práce okolo celého bazénu – udržet vodu během celé sezóny v perfektním stavu, není žádná legrace. Voda v bazénu musí mít vždy ideální hodnotu pH, tu je potřeba měřit, podle toho je potřeba zvolit adekvátní péči a bazénovou chemii. Co všechno vás čeká a jak si práci co nejvíce usnadnit?

a-day-in-pool-1-1170237

Křišťálově čistá voda bez řas a nečistot

Jakmile se v bazénu objeví první známky znečištění, objevíte nějakou řasu nebo pokud už začne být okraj bazénu kluzký, je zapotřebí ihned zasáhnout a vodu tak zachránit co nejdříve. Pozdější větší znečištění a zanesení řasami by se vám už nemuselo podařit dostat pod kontrolu. Vždy tak jednejte skutečně, co nejrychleji. Této situaci se můžete vyhnout správnou péčí hned od začátku. Jakmile vodu do bazénu dostanete, začněte ji ošetřovat bazénovou chemií a pravidelně pouštějte filtraci – ta je obrovsky důležitá a to i u menších bazénů.

Na trhu najdete nepřeberné množství přípravků, které se o vodu v bazénu postarají. Jak je ale vybírat? Pokud si chcete usnadnit práci, co nejvíce vsaďte na unikátní bazénové tablety 5v1. Jedna tableta obsahuje účinné látky, které se vyrovnají všemu, co byste jinak museli aplikovat zvlášť. Samozřejmě obsahují i aktivní složku chlóru a tak vodu nejen čistí ale zároveň dezinfikují.

swimming-pool-1224450

Situaci nepodceňujte

Na údržbu bazénu si opravdu vyhraďte pravidelně čas, pouštějte filtraci, nezapomeňte na chemii, ale u větších bazénů počítejte s tím, že bude zapotřebí bazén občas i vysát. Viditelné nečistoty, které do bazénu napadají zvenčí lze ale odstranit i jinak – ručně za pomocí síťky. Myslete na to, že na kvalitě vody ubírají všechny možné nečistoty – zbytky opalovacího krému, tělesné tekutiny, uhynulý hmyz a podobně. Tohle všechno přirozeně vodu znečišťuje. Pravidelné filtrování vody a její čištění pomocí chemie je tak naprosto nezbytné.

Pokud se o vodu postaráte, můžete se těšit na průzračnou čistou vodu v bazénu po celou sezónu.