Tenisový míč po využití na kurtu nevyhazujte

Nakupujete-li vše pro tenis, jistě nezapomenete ani na tenisové míče. Ty se ovšem pro hru na kurtech využívají relativně krátký čas. Jakmile doslouží, jsou zralé na vyhození. Samozřejmě si s nimi mohou hrát třeba děti, můžete je házet svému psovi a mohou posloužit začínajícím tenistům pro tréninkové lekce. To ale není vše, co s tenisákem lze dělat:

raketa a míč na tenis

Masáž zad tenisákem – máte-li k ruce někoho šikovného, například partnerku nebo přítelkyni, kolegyni z práce a kohokoli dalšího, kdo je ochoten s vámi spolupracovat na něčem smysluplném, domluvte se a prokažte jeden druhému masáž zad a ramen pomocí tenisového míče. Je to velmi efektivní a působivé, a pokud jste něco podobného dosud nevyzkoušeli, doporučujeme.

Obdoba reflexní automasáže – velmi dobrý efekt má pohyb tenisáku i na chodidle, položte míček na zem a povalujte s ním ze strany na stranu a zepředu dozadu, provádějte rovné i krouživé pohyby, střídavě míček stlačujte a uvidíte, jak účinná technika to je.

tenisový míč

Antistres – k plodnému a spokojenému životu nepotřebujeme stres a měli bychom se naopak snažit jít po jeho příčinách a eliminovat je. V průběhu té snahy se ovšem také musíme narůstajícímu tlaku bránit a tenisový míček je skvělou příležitostí, jak si se stresem poradit. Můžete si s ním koulet, házet o zeď, nadhazovat, pohazovat s kamarády, můžete si s tenisákem zahrát malý fotbal, obdobu pozemního hokeje, a pokud jste hodně kreativní, je možné vytvořit pro tenisák na zahradě zábavnou dráhu např. ve tvaru spirály.

Naučte se s tenisáky žonglovat – velikost tenisových míčů „akorát do dlaně“ je ideální pro žongléry, i vy se můžete žonglování naučit a využít některé z instruktážních videí dostupných na Internetu. Nejprve se seznámíte s teorií a pak už to můžete začít zkoušet v praxi.

Originální držák na klíče – tenisáky lze velmi snadno proříznout a do vzniklého otvoru pak můžete zasouvat kroužek s navlečenými klíči. Míček připevníte na zeď např. pomocí vrutu zašroubovaného do hmoždinky a můžete jej vyzdobit podobně, jako „smajlík“, třeba vystřiženýma a nalepenýma očima.