Co si tak zajet na Slovensko a prozkoumat jeho přírodu?

Hlavním městem Slovenska je Bratislava a Slovensko nabízí nejen pěkná města, ale i pěknou přírodu a vysoké hory. Určitě je příjemné udělat si dovolenou jak letní tak zimní na Slovensku. Výhodou Slovenska je, že je navíc pro nás neokoukané. Nemá moře, ale to nevadí, no ne? Slovensko má nejmenší velehory na světě, nachází se tu první elektronicky osvětlené jeskyně v Evropě, po celý rok se zdá dělat hodně věcí, nachází se zde jeskyně, které jsou na seznamu UNESCO, je zde 9 národních parků. Pokud milujete lázně, určitě navštivte lázeňské město Podhajská, kde si luxusně odpočinete.

Morské Oko

Vodní areál nabízí termální koupaliště, tobogány, bazén s vlnobitím. Součástí je i wellness centrum Aquamarin. V okolí tohoto města stojí pěkné hrady: Nitranský hrad a Levický hrad. Město Nitra také stojí za zmínku. To by jste nemohli říct, že jste si udělali výlet či dovolenou na Slovensko, kdybyste nenavštívili Tatry! jsou to nádherné hory a jsou vysoké a monumentální. Tatry se táhnou přes Slovensko, Ukrajinu, Rumunsko a Srbsko. Tatry jsou pohořím alpinského rázu. Naleznete zde spousty turistických tras, krásnou přírodu. Samozřejmě, že se zde dá pěkně i lyžovat během zimních měsíců. A po náročné túře anebo lyžování není nic příjemnějšího než využít pohostinnosti některých příjemných hotelů, penzionů nebo wellness hotelů. Pěkný  je národní park Malá Fatra. Nachází se kousek od Žiliny a můžete si zde užívat méně a více náročné túry.

Tatry

Zde doporučuji navštívit nádherný vrchol Velký Rozsutec, Janošíkovy díry, Šútovský vodopád. Pokud jste fanoušky hlubokých lesů, skalních převisů , jeskyní či hřebenových tras plných pastvin, zkuste Velkou Fafru. Zde se dají vypíchnout vrcholky jako Ploská, Lysec, Frčkov či Čierny Kameň. A také Harmanecká jeskyně, kde se pokocháte krásnými krápníky. Vihorlat  je také moc pěkná chráněná oblast a doporučuji navštívit. Bukové pralesy, dřevěné kostely. Určitě stojí za zmínku průzračné a čisté jezero Morské Oko. Jak máme v Česku Český ráj poblíž Turnova, na Slovensku mají Slovenský ráj. Najdete zde vysoké vodopády, krásnou zeleň, soutěsky, nádherné husté lesy a pohodu. Slovensko má nádhernou přírodu a určitě stojí za to na Slovensko vyrazit kvůli přírodě.