MMA bojovníci

Pro muže, kteří mají rádi bojová umění, jsou zápasy, které se odehrávají mezi dvěma bojovníky v kleci, čím dále oblíbenější. Velkou výhodou jsou pravidla, která umožňují si vybírat techniky z různých způsobů boje. Ať už prvky z thai boxu, juda či brazilského jiu jitsu. Touto volností stylů tak mohou muži použít způsob, ve kterém jsou si nejjistější. Přesto mnohdy zápas dopadne remízou. Vítězství na body se dosahuje až po skončení posledního kola. Čistota úderů patří mezi nejvíce sledované atributy. A v případě použití úderu zakázaného, hrozí diskvalifikace. V drobnostech se pravidla v různých částech světa liší. Ale ta klíčová jsou pro všechny bojovníky MMA totožná. A i přesto dochází k jejich porušování. Snad nejčastějším je nesplnění váhového limitu. Což mnohdy vede k odebrání titulového pásu, finanční sankci. A nejednou byl kvůli tomuto prohřešku zrušen celý zápas. 

Bojovník

Důležitým vybavením pro všechny MMA bojovníky jsou kromě helmy i chrániče zubů. A pevné rukavice. Pro všechny bojovníky čeká před prvních důležitým zápasem dlouhá a extrémně náročná cesta. Tréninky, ve kterých musí potvrdit nejen nezdolnou píli. Ale hlavně morálku. Na kterou je v MMA zápasech kladena velká pozornost.

MMA bojovník

Prvním českým UFC šampionem v polotěžké váze se stal 12. června 2022 Jiří Procházka. Díky tomuto úspěchu se navždy zapsal do dějin MMA v naší republice. Tento muž, s nezměrnou morálkou a pokorou , která bojová umění vyžadují, se narodil 14. října 1992. Na počátku se věnoval thajskému boxu, ve kterém už v roce 2011 získal titul na mistrovství republiky. Debut profesionála přišel v roce 2012, kdy svého soupeře porazil hned v prvním kole. Od té doby začal sbírat ceny za vítězství na světových turnajích. Velkou životní školou byla pro tohoto MMA bojovníka smlouva s japonskou organizací v roce 2015. Která ho posunula a šance, která následovala, byla prvním vítězstvím v polotěžké váze organizace Rizin FF. V roce 2020 podepsal novou smlouvu. S prestižní organizací UFC.