Den dětí i pro nemocné

Den dětí je velmi důležitý. Dítětem je člověk totiž jen chvíli, a proto by si měl tuto dobu užít, a den dětí pořádně oslavit. Pokud však máte dítě nemocné, což vám znemožňuje vzít jej za zábavou, můžete mu uspořádat oslavu dne dětí i doma. Jak na to?

Maraton oblíbených filmů

Má vaše dítě rádo nějakou filmovou sérii? Udělejte si filmový maraton. Nachystejte deky, filmy, popcorn, a dobré pití, a hlavně si udělejte celý den volno. Vaše dítě jistě ocení, když budete celý den trávit s ním, i když to bude u filmů. Můžete se také převléknout za slavné postavy z jeho oblíbených filmů.

dívka se světýlky

Diskotéka

Udělat si diskotéku mžete i doma. Zatemněte okna, sežeňte blikající barevná světýlka (třeba ty, co dáváte na vánoční stromeček), nachystejte hudbu, a party může začít. Nezapomeňte se správně naparádit, a můžete vyzkoušet nové taneční kreace.

Vyrábějte

Děti obvykle rády tvoří. Zkuste vymyslet něco, co by je pak mohlo bavit. Výroba mýdla, nebo šumivých koulí do koupele, keramika, malování na plátno, šití, navlékání korálků, origami, koláže z výstřižků. Nezapomeňte být trpěliví, protože se teprve učí. Hlavní je si to pořádně užít.

Připravte si občerstvení společně

Ačkoliv vás možná pečení a vaření úplně nebaví, pro děti to může být ohromná zábava, a navíc jsou na sebe hrdé, když se jim podaří nějaký ten kulinářský zázrak. Nachystejte veškeré ingredience, a pusťte se do toho. Zkuste upéct jednoduché sušenky, které pak může dítě libovolně ozdobit, uvařte jeho oblíbené jídlo. 

Zahrajte si na kosmetický salon

Od věci není ani hra na kosmetický salon, kde vám dítě může udělat famózní proměnu, a vy zase jemu.

pobarvená holčička

Deskovky

Strávit den deskovými hrami také není od věci. Navíc když je na trhu k sehnání tolik různých zábavných stolních her, při kterých si s dětmi užijete spoustu zábavy. Nezapomínejte vybírat hry určené pro jeho věkovou kategorii.

Módní přehlídka

Vytáhněte pytle se starým oblečením, a uspořádejte módní přehlídku. Nechte dítě, ať projeví svoji kreativitu, a vytvoří si vlastní famózní módní kousky. Vše foťte, a pak fotografie porovnávejte.

Závody lodiček

Napusťte vanu, a vyrobte lodičky, například ze skořápek, nebo víček od pet lahve. Můžete rovněž vložit dovnitř svíčky. A nastal čas závodu. Kdo zvítězí?