Klimatizace vám doma i zatopí

Během horkých letních dní nám pomáhají klimatizace ochlazovat vzduch v místnostech, ale v zimě nám naopak vzduch v domácnostech ohřívají. Současné klimatizace, které jsou na našem trhu dostupné, jsou však také vzhledově atraktivní a praktické, neboť jsou již tenčí, méně nápadné a při tom zabírají mnohem méně prostoru. Již jste vyzkoušeli ?
ventilátor

Moderní klimatizace

Na trhu jsou již dostupné takové přístroje, které díky nejnovějším technologiím, zabraňují při jejich používání opakovaným nárazovým ochlazením místnosti, anebo naopak přehřátím místnosti. Nové typy klimatizací jsou již opatřeny elektronickou regulací, která kontroluje jak napětí elektrické energie, tak proud a frekvenci proudícího vzduchu. Tato regulace potom napomáhá schopnosti klimatizace mnohem lépe rozlišovat teplotní změny. Pokud již máme nastavenou teplotu u klimatizace, dovedou ji tyto nové typy klimatizací velice snadno udržovat.
regulace teploty

Čističe vzduchu

Mnohé moderní typy klimatizací, které jsou na našem trhu dostupné, již disponují rovněž i zabudovaným čidlem, které neustále kontroluje čistotu vzduchu v prostoru místnosti, i v případě, že je přístroj vypnutý. V případě, že se ve vzduchu vyskytnou určité nečistoty, ať už se jedná o cigaretový kouř, anebo o výpary z vaření, které značně přesáhnou nastavenou úroveň na přístroji, začne klimatizace vypouštět množství aktivních iontů do vzduchu v místnosti. Tyto aktivní ionty potom zachycují všechny bakterie a plísně ve vzduchu místnosti a posléze vtáhnou všechny nečistoty z prostoru zpět do přístroje klimatizace.
foukání klimatizace

Topné klimatizace

Klimatizace, které jsou využívány k vytápění prostoru místností, používají tepelné čerpadlo. Tyto přístroje jsou hojně využívány v domácnostech pro přitápění během přechodného ročního období. Pokud chceme umístit klimatizaci do interiéru bydlení, máme na výběr klimatizace, které jsou prodávány například v provedení:
· nástěnné
· parapetním
· podstropním
· kazetové
· sloupové