Kam na výlet?

K Moravě neodmyslitelně patří víno, proto pokud už nejste omezený zákonem a na vašem občanském průkazu se píše, že už jste plnoletí, neváhejte navštívit vinný sklípek. Najdete ho na každém druhém rohu nebo můžete navštívit rozsáhlé vinice.
mikulov staré město
Za návštěvu stojí určitě Býčí skála. Nachází se v Moravském kraji. Čím je tak unikátní? Hlavně svým stářím, protože v jeskyni bylo nalezeno několik nálezů z doby pravěké (konkrétně až z paleolitu) takže si můžete při návštěvě užít nádech historie a tajemna, kterým je jeskyně opředená.
V parném létě určitě oceníte návštěvu Lednice. Sice tam není taková zima jako v té z kuchyně, ale zato je, troufám si říct, krásnější. Jedná se o zámek na jihu, několik kilometrů od Mikulova.
zámek lednice
Postaven je původně v renesančním stylu a v pozdějších letech byl přestaven v novogotickém. 
Návštěvu můžete rovnou spojit s prohlídkou Mikulova. Můžete si zde prohlídnout židovskou část města v čele s synagogou nebo Zámek Mikulov.
Pohodový výlet do přírody můžete podniknout v rámci Moravského kraje. Je to nejvíce vyvinutá krasová oblast, ve které najdeme největší spektrum krasových jevů v celé České republice. Nejčastějším cílem procházky se stává slavná propast Macocha, ke které se dokonce váže i pověst.
Brno, druhé největší město naší republiky, určitě nesmí být v tomto článku opomenuto.
vinice na Moravě
Míst, která stojí za povšimnutí je zde mnoho. Například hrad a pevnost Špilberk, hrad Veveří, Katedrála svatého Petra a Pavla, Kapucínská hrobka nebo podzemí pod Zelným trhem. Dlouhou chvíli si můžete zkrátit v Technickém muzeum nebo navštívit místní zvířátka v Zoo.
No a v neposlední řadě se stavte v Olomouci. Toto město je považováno za historické metropole celé Moravy. Významné je například tím, že se zde nachází Vrchní soud nebo Univerzita Palackého či muzeum moderního umění, kde se nachází až 60000 sbírkových předmětů.
 

CategoriesNezařazené