Fantasy liga jako neotřelý druh sázení

Patříte-li i vy mezi sportovní nadšence a nevynecháváte jediný zápas svého oblíbeného týmu, dost možná vás napadla možnost vsadit si na daný zápas. Coby odborníci na daný tým máte totiž pečlivě nastudované výkony svého celku, znáte formu hráčů a sílu ostatních soupeřů.
hokejový zápas
Sázení se skutečně může zdát jako poměrně snadná cesta k penězům, jste-li si skutečně jisti svými znalostmi a predikcemi. Najde se nemálo jedinců, kteří se tímto způsobem živí. Samozřejmě je ale třeba zmínit, že tato představa dokáže být značně klamavá, a ne vždy jedinci vyhrávají vysoké částky. Jde pochopitelně o hazard jako každý jiný akorát s tím pocitem, že do jisté míry můžete výsledky ovlivnit a nemačkáte slepě tlačítko herního automatu.

Vsadit se přitom dá na celou řadu věcí, tedy nejen na výsledek utkání, ale například na procenta držení míče, počty faulů, žlutých a červených karet s mnoha dalších statistik. Není třeba ani dodávat, že pocit napětí a očekávání po vsazení určitého obnosu peněz dodá samotnému sledování přenosu jiskru a nový rozměr.
bankovky a mince

Fenomén zvaný fantasy


V dnešní době se pak těší narůstající popularitě nový formát sportovního sázení, a to takzvané fantasy ligy. Nejčastěji je spojován s fotbalem či hokejovou NHL. Princip je poměrně jednoduchý:

· Po registraci získáte základní budget, s nímž provedete nákup vámi zvolených hráčů do týmu
· Následně sledujete zápasy, v nichž se vaši aktéři objevují a pozorujete, jakým způsobem si vedou
· Jsou-li vaši hráči úspěšní, sbíráte body

Dojem z hry je pak takový, že si můžete připadat jako manager týmu, který se zamýšlí nad pořízením hráčů a nejlepší možnou sestavou. Od tohoto faktu se pak odvíjí jeho úspěch či neúspěch. Prakticky tedy získáváte tak ještě větší možnost ovlivnit výsledek hry. Sledujete-li daný sport pravidelně a znáte formu hráčů, jde o ideální možnost, jak zúročit své znalosti. Dozajista se tedy jedná o lákavou alternativu, která přináší do sportovního sázení řadu zajímavých doplňků.