Ženská krása vynikne v plavkách

Přesýpací hodiny

Ideál ženské krásy, po němž všichni muži touží. Není to vůbec přehnané, neboť tento fakt souvisí s ženskou plodností a zároveň je rozměr boků, ramen a pasu vnímán jako estetický vrchol – pomyslná špička ledovce. Přesýpací hodiny znamenají přibližně stejnou šířku v ramenou a v bocích, s velmi štíhlým pasem, s vypracovaným vyklenutým zadkem, kdy je vzájemné působení tělesných proporcí velice vyvážené. Bohužel takových žen není v dnešní době mnoho, a tak pokud patříte mezi ně, máte nevýslovné štěstí. Budou vám slušet jakékoli plavky, ať si obléknete bikiny bez ramínek, anebo jednodílné.
šátek na hlavě

Jablko

Poměrně častý typ postavy, kdy jsou ramena a boky užší, a bříško naopak širší, čímž téměř zaniká pas. Taková žena se svou postavou spíše podobá chlapeckému vzezření a tehdy je vhodné tyto nedostatky opticky zakrýt jednodílnými monokinami s některými plážovými doplňky – tunikou, sukní nebo šaty. Hodí se i tankiny, které břišní partie rovněž zakrývají.
dívka v legínách

Vysportovaná postava

Sportovkyně se svalnatým trupem a výraznými břišními svaly mívají tělesné křivky podobné mužským sportovcům, pas přechází do boků a hrudníku jen neznatelně a v takových případech je třeba bříško ponechat sice výrazné, ale zároveň dotvořit tvarování křivek boků. Pomůžeme si větším vykrojením spodního dílu bikin, anebo jednodílnými plavkami s květinovými vzory a propracovaným pasem. K lepšímu vzhledu pomohou i různobarevné vzory a variace a zároveň vyztužené košíčky horního dílu.

Trojúhelník

Úzká ramena a širší boky, i když jsou doplněny štíhlým pasem, nejsou sice ideální ženskou postavou, nicméně je možné opticky přitáhnout pozornost k partiím horním, které estetický dojem značně podpoří. Hodí se k tomu výraznější horní díl, zatímco spodní díl by měl být spíše jednobarevný. U jednodílných modelů jsou zajímavé podprsenky s vázáním za krkem a s nápadným zdobením, např. korálky nebo broží.
látkový klobouk

Obrácený trojúhelník

Velmi široká ramena, užší pas, ale zároveň užší boky jsou opakem předchozího typu ženské postavy, a v takovém případě byste měly dát vyniknout bokům a odvést pozornost od horního dílu. Pomohou k tomu nařasené kalhotky, bokovky nebo kraťasy, pokud možno s pestrými barvami a vzory a s jednobarevnou podprsenkou. Jednodílné plavky se příliš nehodí.