Co udělat pro zdravý svých zubů?

Pokud zanedbáte ústní hygienu, může to vést k nepříjemným důsledkům. Jednak nebudou vaše zuby vypadat dobře esteticky, mohou mít zažloutlý odstín a může se u vás objevit zápach z úst. Také to může mít zdravotní dopady. Mohou se vám začít tvořit kazy, které pak povedou k tomu, že si budete muset platit nákladnou opravu zubů. V nejhorším případě o zub přijdete a bude potřeba zaplatit jeho náhradu, kdy už se pohybujeme v desítkách tisíc korun. Co nám tedy pomůže k tomu, abychom měli krásný a zdravý úsměv?

zubař

Zvolte vhodné potraviny

Ne všechny potraviny jsou pro zuby dobré a pokud budete ty špatné zařazovat do jídelníčku často, může se to na nich odrazit. Pro váš chrup nejsou rozhodně dobré jednoduché cukry, ať už v podobě sladkostí nebo sladkých limonád. Nejhorší variantou je, pokud jsou limonády navíc bublinkové. Nevhodné jsou také potraviny, které mají tendenci zůstávat v mezizubním prostoru, což jsou třeba ořechy nebo popcorn. Pokud často pijete kávu, může přispět k žlutému odstínu vašich zubů.

cola

Přestaňte s kouřením

Kouření je nepříjemný zlozvyk, který škodí vašemu tělu a mimo jiné i vaší zubní dutině. Vaše zuby budou zažloutlé a z pusy se vám bude linout cigaretový odér, což není rozhodně příjemné. Kouření také přispívá k možnému vzniku zánětů v dutině ústní.

Zvolte si dobrého zubaře

Klíčem k zdravému chrupu je mimo jiné si i zvolit dobrého zubaře. Může to trvat delší dobu, než najdete toho pravého, zvláště v dnešní době, kdy mnoho zubařů nepřijímá nové pacienty. Pokud hledáte skvělého zubaře v Praze, který stále přijímá nové pacienty, navštivte tuto zubní kliniku Praha.

Důkladná ústní hygiena

Nic nepomůže vašim zubům tak, jako důkladná ústní hygiena. Kartáček by neměl být ani tvrdý, ani příliš měkký a zuby byste si měli čistit minimálně dvakrát denně. Jedno čištění by mělo trvat alespoň tři minuty. Nezapomeňte používat také mezizubní kartáčky.