Vybíráme společenské šaty na svatbu

Měly by vám padnout – cena společenských šatů na svatbu nebývá zrovna zanedbatelná, a tak je více, než důležité, velmi pečlivě vybírat zejména vaši velikost a střih. Věnujte výběru šatů raději více času, než abyste po závěrečném resumé koupili něco, v čem se necítíte ve své kůži. Pamatujte na to, že společenské šaty (pokud nejste přímo nevěsta) lze využít i pro mnoho dalších účelů, jako jsou plesy, recepce, podnikové večírky, oslavy promocí, zlaté svatby, oslavy kulatých narozenin atd.

ženy na plese

Materiál – materiálů pro výrobu společenských šatů existuje několik druhů a vyznat se v nich není zrovna jednoduché. Každému z vás doporučujeme tuto problematiku alespoň zevrubně nastudovat, abyste netápali, byli v obraze a mohli se lépe rozhodovat mezi jednotlivými modely. Společenské šaty bývají zhotoveny nejčastěji ze saténu, z hedvábí, šifonu, úpletu, viskózy, organzy, tylu, polyesteru či polyamidu. Některé z těchto materiálů jsou přírodní, jiné jsou syntetické.

společenská událost

Délka – většina šatů do společnosti je koncipována tak, aby zakrývala celou ženskou postavu. Nemusí to však být pravidlem a některé modely mohou být i odvážnější a jsou střiženy přibližně do horní poloviny lýtek. Hodí se k nim otevřená společenská pásková obuv a chcete-li jít touto cestou, měly byste zvážit zejména tvar vašich nohou a chodidel. Jsou-li přiměřeně svalnaté a pěkně tvarované, včetně nožní klenby, byla by škoda si je nechávat jen pro sebe.

Barva – na barvě šatů záleží možná víc, než si myslíte. Barva odráží váš osobní vkus a cit, a podotýkáme, že by mělo jít o pestré, pastelové tóny. Není třeba se upínat pouze k barvám údajně módním, jako je červená či růžová, vaše osobitá krása může vyniknout i blankytně modré, sytě žluté, fialové, modrozelené, meruňkové, béžové, sytě modré, anebo třeba transparentní s květinovými motivy.