Založit kapelu?

Jestli hledáte způsob, jak zapůsobit na slečny, tak hrát v kapele je jedna z cest, i když není z nejjednodušších. Hrát ve známé kapele, to je vždy o fanynky postaráno. Už malé holčičky mají své favority, které obdivují a tohle dívkám a slečnám zůstává až do důchodu. Nejen zpěváci, ale i kytaristi jsou často idolem a jejich plakáty zdobí zdi nejednoho pokojíčku. Jak ale začít a prosadit se ve světě hudby?

kytarista

Nejdůležitější je mít hudební sluch. Jestli ho máte nebo ne vám upřímně řekne kdokoliv z vašeho okolí, pokud se budete snažit mu něco zazpívat nebo zahrát. Talent je věc, kterou buď máte nebo ne, a pokud nemáte, tak si budete muset najít nějaký jiný obor, jak vyniknout.

Další věcí je píle, kterou musíte vynaložit pro učení a trénink. I zpěvák by měl mít proškolený hlas, aby se naučil si jej šetřit. A kytarista? Ten musí začít trénováním hry na kytaru, což ho bude stát hromadu volného času, který bude muset cvičení obětovat, ale také bude muset zainvestovat do nákupu jak samotné elektrické kytary, tak příslušenství. Ke kytaře patří zesilovač a také kytarové efekty. Jedním z nich může být kytarový efekt xotic wah xw 1, ale efektů je celá řada a je jen na samotném kytaristovi, kolik si jich pořídí. U jednoho určitě nezůstane.

A pochopitelně záleží i na vzhledu, i když co si budeme povídat. Jakmile vyjdete na pódium stáváte se hvězdou a fanynky po vás budou šílet, ať vypadáte jakkoliv.

kytarista

Prorazit ve světě hudby je i otázkou štěstí. Můžete složit super song, ale musíte ho nějakým způsobem dostat do rádií nebo televize a to je často o velkém štěstí. Kapel je spousta a některé i velmi kvalitní, ale zůstanou jen na regionální úrovni, protože členové kapely mají svá pevná zaměstnání a hudbu mají jen jako koníčka. Tady už je to na vašem rozhodnutí jestli koníček nebo tomu obětovat veškerý čas a jezdit na turné.