Zábava na internetu

Několik miliónů lidí pravidelně sleduje, jak jiný příslušník počítače hraje a zároveň se při tom snaží vtipným způsobem komentovat dění na obrazovce během natáčení. Místo toho, abys jsi šli oblíbenou hru sami zahrát. Jistil-li tomuto novému fenoménu nejste schopni uvěřit pravděpodobně jste dosud nezabádali na internetovou síť, která se nese pod názvem TWITCH. Jední o server s živými přenosy z různých her narazíte například na Counter-Strike, Dota2 nebo třeba velmi profláklý titul World of tanks. Zde se možná více o tom, proč je tato forma zábavy tak moc oblíbená.

ovladač her

Na začátek je Twitch takový „živý videoherní Youtube“. Přesněji definován na největší streamovací server na světě specializovaný na videa z počítačových her. Vznikl v roce 2011 už od jeho zveřejnění se setkal s obrovským úspěchem, že jej v roce 2014 odkoupil internetový gigant Amazon za 970 miliónů dolarů. Byla to rozhodně hodně dobrá investice což potvrzuje globální úspěch velice známých twitchových celebrit. Možná vám povědomě budou znít tato jména Tyler Ninja Blevins, Michael Shroud Grzesiek anebo i Fatty Pillow. Pokud ovšem náhodou neznáte jedná o první tři twitchery, kteří patří mezi nejpopulárnější streaery na světě. Baví bezpočet fanoušků a pravděpodobně vydělávají nepříliš špatné peníze.

Fatty Pillow je jeden z nejsledovanějších Čechů na tomto serveru. K tomu všemu se věnuje rapování, nepravidelně účinkuje v televizních show a o jeho milostném živobytí se dočtete samozřejmě v bulvárech.
sledování na počítači

Na vlastních streamech streame vyraní celkově, až 2,3 miliónů uživatelů. V České scéně nejvíce frčí již zmíněný Fatty Pillow, Agraelus nebo Marty vole. Tito lidé živě vysílají na internetu, jak hrají počítačové hry a bezúhonně vypouštějí bezpočet hlášek za sebou. Fanoušci se jich přesto ne málokrát nemohou nabažit. Zkuste jsi tento život jenom představit. Zatímco, valná většina z nás chodí do práce a hraje hry jen ve volném čase, letsplayeři se hraním her přímo živí. Samozřejmě, než se stalo s této hobby záležitosti jejich práce museli proto něco dělat. A jen ti nejvíc známí a sledovaní se tímto koníčkem dokážou uživit.