Proč si psát svůj deník?

Mnoho lidí si ve své hlavě ukrývá myšlenky, pocity, nebo zážitky, které si chce zanechat a vždy si na ně vzpomenout. Takové zážitky uchováte nejlépe, pokud si je budete zapisovat. Nebo v podobě fotografií. Do deníku můžete zaznamenávat obojí. Jaké jsou jeho výhody?

Organizace v deníku

            Můžete si svůj sešit jakkoliv pojmenovat, vyzdobit a upravovat. Je to projev čistě vaší duše, který by nikdo neměl soudit, ani nijak měnit či rozhodovat o její podobě. Jste to vy a to je na tom to nejlepší. Máte svobodu v tom, co sem napíšete, co o kom prohlásíte a jak se budete chovat.

            Při zápisu pocitů je často ze sebe dostanete ven. Jde o takové uvolnění, kdy jste se podělili se svými myšlenkami a víte, že zůstanou vždy jen zde, nikdo vás nezradí a nemusíte se bát odsouzení za to, co si myslíte. Takto sdílet, a následně porovnávat myšlenky je skvělý způsob sebereflexe. Naučíte se tak totiž hlídat své pocity, poznáte svou vlastní osobnost a můžete tak na ni pracovat. S odstupem času totiž zjistíte, jestli vaše emoce nejsou příliš silné v daných situacích, případně co byste na sobě mohli zlepšit.
Motivační citáty

            Můžete si do deníku tisknout fotky a využít jej jako vzpomínkovou knihu. Vždy se poté vrátíte k dané situaci, která vás potkala, a můžete si tak zvednout náladu ve chvílích, kdy se cítíte osaměle.

            A kromě tohoto všeho také část můžete věnovat produktivitě. Tvořit si to-do seznamy, psát si maličkosti, které vás budou motivovat do dalšího dne, nebo například zapisovat písničky a texty z nich, které vám budou vždy nějakým způsobem říkat, že má vždy cenu pokračovat. Stejně tak to funguje i s motivačními citáty, nebo nějakými fotografiemi vašeho cíle. Vždy se jen podíváte do deníku a budete vědět, za čím celou dobu jdete. Místo prokrastinace si tak svůj sen jistě splníte a můžete jej poté zapsat jako skvělou vzpomínku do vašeho deníku.