Nebojte si říct o pomoc

Současná doba je nastavena hodně na individualismus. Člověk si sám vystačí. Není existenčně závislý na komunitě.  Dříve lidé, aby vůbec byli schopni přežít krušné chvíle způsobené například válkou nebo špatným počasím, museli držet pohromadě a vzájemně si pomáhat. Dnes to nutné není. Člověk není závislý na druhých. Chtělo by se říct bohudík. Ale jsou chvíle, kdy bohužel individualismus ukazuje svou temnou tvář. Jsou chvíle, kdy zjistíte, že si sami nevystačíte a nemáte nikoho, kdo by Vám mohl pomoci. Jedná se přitom o tak banální situace.
 instalatér u baterie

Banální situace mohou být problém

Například rádi byste vyrazili s manželem na večeři a nemá Vám kdo pohlídat děti. Nebo máte nemocnou maminku, kterou nechcete dát do domova pro seniory, ale zároveň nemáte kapacitu na to, abyste s ní zůstali doma. Nebojte si v těchto situacích říci o pomoc a využívejte služby jako například služby chův, pečovatelů nebo asistentů. Pokud nezvládáte pro časovou vytíženost například péči o domácnost, nestyďte se zaplatit si úklid bytu. Pokud Váš manžel nepatří mezi nejzručnější, není důvod mu předhazovat, co vše soused zvládá, ale můžete si pronajmout služby hodinového manžela. 
 chodítko pro seniory

Zkuste s tím počítat v rodinném rozpočtu

Je dobré předpokládat, že mohou nastat situace, kdy budete muset využívat hrazené služby a je vhodné mít pro ten případ naspořené určité peníze.
V případě hlídání dětí, určitě nevolte nejlevnější nabídku, ale pusťte ke svým dětem jen ověřenou osobu, na kterou jste schopni sehnat reference.
Co se týče péče o osobu blízkou, je vhodné zažádat si co nejdříve o příspěvek na péči, z něhož bude služba hrazena. Vyřízení příspěvku na péči je ovšem během na dlouhou trať byť se posléze vyplácí zpětně a proto byste měli mít z čeho brát alespoň pro začátek. Budiž Vám útěchou, že v okamžiku, kdy je příspěvek schválen, přijde Vám kompletní částka zpětně.