Nebankovní úvěr dokáže překvapit

Pokud se rozhodujete mezi šetřením a výběrem nějakého úvěru, určitě jste si již předem zjistili, co obě možnosti znamenají. Pokud ještě nikoliv, neváhejte zhlédnout následující srovnání:

  1. Tvorba úspor

Může se to zdát jako rozumná volba, avšak je nutné zvážit reálné možnosti. Kolik jste schopnosti našetřit za rok intenzivních úspor? Pokud to nebudou částky blížící se řádově investici, kterou máte v plánu učinit, pak je velmi pravděpodobné, že taková tvorba úspor by mohla znamenat mnoho let stresujícího šetření, což samozřejmě není nic dobrého. Na druhou stranu, s šetřením můžete kdykoliv skončit a naspořené peníze utratit jakkoli jinak. Jedná se proto o záležitost, která vás bude svazovat, ale pouze částečně, a navíc budete mít všechno ve svých rukou.

čas a peníze

  1. Úvěr

Druhá možnost, jak získat peníze na určitou záležitost. Zde je nutné ujasnit si, co vlastně chcete a kolik to bude stát. Pokud to bude investice v řádech miliónů, což může znamenat například obydlí, pak s největší pravděpodobností využijete hypotéku, která nabízí nejlepší podmínky. V případě, kdy byste chtěli zainvestovat do něčeho zcela jiného, museli byste vzít v potaz americkou hypotéku, která již podmínky splácení nemá tak příznivé, jako klasická varianta hypotéky. K tomu všemu se jedná o volbu, která vás bude nemálo svazovat a omezovat, nemluvě o tom, že jakmile si jednou peníze na svá bedra vezmete, bude jen obtížné cesty zpět. Budete muset všechno splatit, což někdy může být velmi náročné.

finanční úvaha

Co to znamená?

Nebankovní hypotéka bez registru patří mezi nejrychlejší možnosti, jak získat veškeré finance na investici, kterou si přejete. Musíte však promyslet, co pro vás jednotlivé možnosti znamenají a dle toho se rozhodnout. Určitě však přijdete na konečné řešení, které bude všemi aspekty vyhovovat, proto si neváhejte zjistit své možnosti právě tím, že budete kontaktovat vámi vybranou nebankovní společnost.