Kvalitní zakrytí

Bazén na zahrádce u domu je obzvláště v horkých letních dnech výborným osvěžením po náročném pracovním dnu. Aby byl pohled na jeho čistou hladinu stále příjemný a voda krásně průzračná, už při samé jeho koupi byste měli myslet na způsob jeho zakrytí. Výběr té správné plachty určitě nepodceňujte.
výhled od bazénu.jpg
Proč a nač

Důvodů, proč bazén zakrývat, je několik. Kromě ochrany před padajícím listím a ostatním nepořádkem, plachta ochrání před odpařováním, ke kterému dochází především v horkých letních měsících a udržuje stálou teplotu. Při výběru plachty se orientujte na to, zda chcete bazén chránit v měsících letních či zimních.
Plachty, fólie a solární plachty

Ne každý má dostatek peněz, aby svému bazénu poskytl zastřešení. Levnější verzí ochrany jsou fólie, i když manipulace s nimi je obtížnější, není to zrovna nejvhodnější způsob pro každodenní používání.

Jednodušší verzí jsou plachty z PVC nainstalované na konstrukci z hliníku. V době veder je pak dobrou volbou plachta solární, která díky své technologii vodu ohřívá. Jestliže budou bazén využívat i děti, dbejte na jejich bezpečnost a sáhněte po fólii bezpečností, která dokáže zadržet i váhu dospělého muže, nemusíte mít tedy obavu z toho, že by dítě propadlo a zůstalo ve vodě pod plachtou.
krytý bazén.jpg

Plachty se uchycují pomocí ok, která jsou od sebe vzdálena přibližně jeden centimetr. Plachty mívají většinou barvu modrou. Podle tvaru bazénu se dají zakoupit kruhové i oválné.

Již zmíněné plachty solární se používají pouze v létě, po skončení sezóny je nechte řádně vyschnout a uložte do místnosti se stálou teplotou. Na hladinu bazénu je pokládejte vždy tou stranou, kde jsou bublinky.

Ceny za plachty nejsou nijak vysoké, u solárních se cena pohybuje kolem sta korun za metr čtvereční a u těch běžných kolem tisíci koruny – 200 g/m2, maximální velikost je 4,5 metrů x 8 metrů.