Kdy si při stěhování v Praze pozvat na pomoc profesionály

Stěhování malého rozsahu, kdy se veškeré věci snadno umístí do kartonových krabic, se dají zvládnout během jednoho dne s vypůjčenou transportní dodávkou, anebo s využitím zavazadlového prostoru osobního vozu. Problém nastává ve chvíli, kdy musíte přestěhovat velké spotřebiče. Musíte počítat s tím, že hmotnost automatické pračky mnohdy přesahuje 50 kg a velkou lednici s mrazákem musíte přenášet ve svislé poloze. Bude zapotřebí minimálně rudl a výpomoc alespoň jednoho člověka. žena a muž s nakresleným domem v dřevěném rámu.jpgTo se týká i velkých kusů nerozebíratelného nábytku, koberců a dalších větších předmětů. Tehdy se již vyplatí uvažovat o stěhovacích službách stěhování Praha https://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/, s nimiž tyto starosti odpadají, a vy se můžete plně věnovat především organizačním záležitostem. Zvláštní pozornost musíte věnovat těžkým a objemným břemenům, jako jsou hudební nástroje, anebo velké, těžké a křehké předměty, např. křišťálové lustry a zrcadla.

Nezapomeňte nahlásit nadměrně velké a těžké předměty

Starožitný nábytek, zvláště pak velké kusy, jako jsou skříně a psací stoly, anebo trezorové skříně či zapuštěné trezory byste měli nahlásit předem. Je to i ve vašem zájmu, neboť se tím stěhováci připraví včas a nebude se celá akce zbytečně protahovat.jedna otevřená a jedna zavřená papírová krabice.png
Takováto břemena vyžadují nasazení speciální techniky a ne každá firma tohle zvládne. Dnes se běžně stěhují i celé výrobní komplexy, hydraulické lisy, stavební a strojírenské stroje, vybavení kanceláří, jako jsou plotry, servery, sklady a objemné kartotéky. Využívají se k tomu hydraulické zvedáky, jeřáby, elektrické vozíky, zdvihací a nájezdové rampy atp.
Pokud patříte do takové skupiny klientů, stěhováci se budou zajímat nejen o počet, hmotnost a velikost takových břemen, ale i o posouzení statické únosnosti stavby, kam se budete stěhovat. Týká se to samozřejmě hlavně strojů a zařízení, zvláště umístěných v patrových stavbách, anebo velkých trezorů, jejichž hmotnost přesahuje několik stovek kilogramů.