Jaký druh plotu zvolite?

Přemýšlíte, že si ohraničíte svůj pozemek proto, abyste zabránili cizím lidem vstup na váš pozemek a abyste uchránili vaše soukromí? Pokud ano, máme tu pro vás malé srovnání těch nejznámějších typů plotů. Čtěte dál a dozvíte se, jak se od sebe liší a jaký je pro vás ten nejvhodnější!

železný plot

První možností je betonový plot. Tento typ je zcela specifický a od ostatních se liší v celé řadě vlastností. Mezi ostatními druhy vyniká především svoji vysokou kvalitou a odolností. Nechtění návštěvníci mají opravdu co dělat, aby plot překonali. Dokonce si odvažujeme tvrdit, že bez předem připraveného nářadí, je tento typ plotů nedobytný. Velkou výhodou oproti jiným druhům je i to, že velmi dobře chrání vaše soukromí. Beton je neprůhledný a bude vás chránit před nechtěnými zraky kolemjdoucích. Ovšem za tuto kvalitu si připlatíte. Jedná se sice o nejkvalitnější variantu, ale také nejdražší. Pokud se ale do něj rozhodnete investovat, můžete si být jistí, že vám vydrží až do konce života.

dřevěný plot

Další variantou je klasický plot s výplní z kovových ok. Tento typ je nejrozšířenější a najdete jen zkrátka všude. Používá se jak k oplocení zahrady a domu, tak k oplocení například pole, nebo ohrady pro dobytek. Výhodou tohoto typu je, že je velmi levný a přitom kvalitní. Nicméně je přes něj vidět, vaše soukromí tak neuchrání. Pokud byste přeci jen chtěli, aby přes plot nešlo vidět, můžete si jej nechat porůst například břečťanem nebo jinou popínavou rostlinou.

Poslední možností je živý plot. Tento druh je nejlevnější a vypadá nejlépe. Nicméně oproti dvěma předešlým druhům není tak bytelný a pro zloděje nebývá těžké jej překonat. Navíc musíte čekat hodně dlouhou dobu, než vám rostliny vyrostou a poté co vyrostou, nemáte ani tak vyhráno. Plot se musí neustále udržovat a stříhat. Prostě tento typ plotu je především dekorační, nežli ochranitelský.