Dovolená v Chorvatsku

Češi a dovolená v Chorvatsku, je již samozřejmost. Mnoho z nás se tam již vydalo a to jak už autem či letadlem.
Chorvatsko je Čechy velice vyhledávaná destinace. Pro mnohé z nás je to jediná varianta, jak si zaplavat v moři za malý peníz. Zejména proto, mnoho rodin s malými dětmi vyrazí na dovolenou právě sem. Pokud hledáte dovolenou v této destinaci, máte hned několik možností ubytování:
moře a město
·         Stan– nejlevnější varianta ubytování. Tato varianta nás vyjde ze všech možností na nejmenší peníze. Cena se hýbe (jako obvykle) podle destinace. Nicméně stan přináší mnoho nevýhod. Musíme myslet na to, že stan se nedá zamknout, proto si jistě sebou neberte drahé věci. Stany se snadno vykrádají. Další nevýhodou je abstinence jak sociálního zařízení, tak klimatizace. Sociální zařízení bývají obvykle společné pro část kempu.
·         Apartmán– finančně středně náročná varianta. Jedná se většinou o pronajatý „byt“ v nějakém domě. Výhodou je vlastní sociální zařízení a klimatizace. Nicméně ani zde, ve většině případů, nebývá v ceně jídlo.
·         Hotel – tato varianta patří povětšinou k těm nejdražším. Hotely nabízí veškerý komfort pro své hosty. Často je nabízeno ubytování typu „all inclusive“. Tento ubytování je typický tím, že se nemusíme o nic starat. V ceně ubytování bývá jak jídlo (po celý den), tak pití.
moře a stromy
Pokud se rozhodneme ušetřit na jídle, či pití, musíme počítat s tím, že v přímořských městech není již tak levné jídlo a pití, jak kdysi bývalo. Jedna zmrzlina může klidně stát třináct kun. Jedno pivo pak může vyjít klidně na 20 kun, proto pokud chceme opravdu ušetřit, není od věci si stravu dovést z České republiky.
Pokud si tedy přejete opravdu pohodlnou variantu, určitě byste měli volit variantu hotelu, kde budete mít veškerý komfort. Naopak pokud máte hluboko do kapsy, ale přece jen se k moři chcete podívat, ve stanu si dovolenou jistě užijete. Nehledě na to, že stany jsou často vyhledávány i „bohatšími“ domácnosti, kteří tuto variantu volí jako variantu odpočinku od městského a zhýčkaného života.