Špatné vzpomínky na školní tělocvik?

A také věřte, že podobná nechuť nemusí být způsobena pouze oprávněným osobním vědomím o tom, že nejste dostatečně rychlí, hbití nebo nadaní pro to, abyste se mohli podobných sportovních aktivit účastnit.
Zakopaný pes totiž může v takovém případě ležet někde úplně jinde.
V podvědomých či zcela nevědomých vzpomínkách a zkušenostech, které jste měli možnost prožít během nekonečně dlouhých a otravných hodin tělesné výchovy, kvůli kterým jste mnoho nocí nespali, a ještě vícekrát jste se ráno zkoušeli „hodit marod“, protože i celodenní nuda v posteli Vám tehdy přišla jako mnohem přijatelnější varianta než absolvování opakovaného každotýdenního očistce, který Vám s takovou chutí připravovali učitelé tělocviku.
držení v planku 
Zkušenosti z dob dětství a dospívání
Právě tyto mají na člověka během celého jeho dalšího života zásadní vliv, protože se jedná o zkušenosti a zážitky, v nichž jste měli kvůli svému nízkému věku či nedostatku zkušeností (a z nich vyplývající závislosti na dospělých) pouze malou šanci ovlivnit běh okolností, Jednoduše jste se nemohli rozhodnout, že cvičit nebudete, ačkoli jste k tomu třeba měli skutečně pádný důvod.
Vyučujícímu, který Vás s takovou chutí v hodinách šikanoval (ať už z důvodu Vašim nižších schopností házení míčem, nebo prostě jen proto, že jste se mu jednoduše nelíbili), jste nemohli jasně říct, že už toho máte dost a v případě jeho nesouhlasu se sbalit, otočit a odejít. Protože v takovém případě by se jednalo o hrubé porušení kázně.
skupinová gymnastika
Příště, až Vás zase někdo ze známých pozve na turnaj ve volejbalu, nebo třeba na taneční lekci do fitness centra, dříve, než mu záporně odpovíte, se tak na chvíli zamyslete, proč vlastně se Vám do toho nechce.
Skutečně se tolik obáváte, že byste nebyli schopní podobnou aktivitu zvládnout?
Nebo máte ještě stále obavy z toho, že na Vás budou ostatní řvát, když se Vám náhodou něco nepovede?
 
Pokud ve Vás podobné pocity přetrvávají, zkuste na ně Vaše známé upozornit a požádat je
o schovívavost. Pouze tak si můžete začít užívat všech radostí, které Vám svět přináší, a to i bez ohledu na to, jak moc nefunkční vzdělávání v oblasti tělesné výchovy Vás v dospívání ovlivnilo.

CategoriesNezařazené