Půjčili jste si někdy maškarní kostým?

Možná si to pamatujete z dětství, kdy se čas od času konal maškarní průvod, a Vaše maminka se snažila, abyste měli ten nejkrásnější kostým ze všech dětí. Program byl rozmanitý od tanečků v maskách za zvuků hudby, po plnění různých úkolů, soutěžení o ceny, až po samotný průvod v kostýmech a maskách alespoň poblíž školy. Jako dospělí jste určitě zažili masopustní rej, kdy se všichni obléknou do různých kostýmů a průvodem jdou za zvuků kapely městem. Samozřejmě, díky různým kulturním akcím, je možné využít příležitosti a alespoň na chvíli se stát někým jiným a svůj obličej schovat pod maskou. Mohou to být soukromé akce při zvláštních příležitostech, ale i ty veřejné, s hudbou, programem, různými zážitky, činnostmi a soutěžemi. Lidé napříč celým světem čas od času obléknou kostýmy s maskami a prožívají zvláštní, slavnostní chvíle.
krojované kostýmy

 

Dnes je možnost výběru různých kostýmů a masek takřka nekonečná. Ať si vyberete jakoukoliv pohádkovou, filmovou nebo tradiční postavu pro děti i dospělé, většinou daný kostým seženete v půjčovnách.

 

Pro děti, i dospělé např.:


–          princezny, víly

–          zajíčky, kočičky, pejsky, berušky

–          kouzelníky, čarodějnice

–          supermana, batmana

–          Pepka námořníka

–          mafiána, čerta, mušketýra

–          historické, dobové kostýmy

–          Avatara, kapitána Americu

–          gorilu, slona, tygra

–          piráta, anděla, mimozemšťana

–          Flinstoneovy, Simpsonovy

–          Rumcajse, klauna

–          krojované tradiční kostýmy

–          divoký západ, Řecko, Řím

–          Halloweenské kostýmy, kostlivce

–          disco, zombie

kostýmy superhrdinů

 

 

Samozřejmě si děti i dospělí přijdou na své. Dospělým se nabízí rovněž kostýmy s erotickou tématikou, které jsou také hodně oblíbené, ale určené spíše pro soukromé akce.

 

Vybrat si můžete z velkého množství buď na internetu, v e-shopech půjčoven nebo v kamenných půjčovnách různě po republice. Kostým si můžete zarezervovat a vyzvednout v půjčovně, nebo si jej tam přímo vybrat, anebo Vám jej půjčovna doručí až domů. Cenově se půjčení pohybuje v řádech sta korun za kostým, od cca 200Kč do 600Kč, záleží na typu kostýmu, nebo masky a hlavně na počtu dní, na které si kostým půjčujete. Samozřejmě platíte vratnou zálohu ve výši od 500Kč do 1500Kč, opět dle typu kostýmu. Někdy narazíte na nabídku půjčoven s tím, že pokud se necháte v masce vyfotit a fotku přinesete do půjčovny, získáte na další půjčení kostýmu slevu. Je to ale vždy individuální.