Je lepší být hubený než obézní

Obezita je celosvětovým problémem, nicméně v některých zemích menším, v jiných větším. Česká republika žel patří spíše mezi státy, kde je to problém větší. Není sice pravda, že patříme mezi nejtlustší národy světa, a dokonce ani v Evropě nejsme za největší Otesánky, ovšem zase tak daleko k tomu nemáme. V případě, že nastolený trend bude u nás pokračovat dál, za chvíli bude mít problémy s váhou více než polovina dospělé populace a třetina dětí. to je samozřejmě špatná zpráva, jelikož s obezitou se vážou i různé zdravotní komplikace, a to ať už tělesného, tak i duševního rázu.

Jablka

Identifikovat obézního jedince není zase tak snadné, jak by se snad mohlo zdát. Samotným vážením se toho docílit často nedá. Proto se používá bmi index, který je daleko přesnější, i když na vyšetření lékařem stále není. BMI se dnes počítá snadno, a sice pomocí speciální kalkulačky, která se nachází na celé řadě webů zabývajících se touto tématikou.

Když si člověk změří obezitu, jak by měl postupovat dál? Rozhodně by se měl zamyslet nad svým jídelníčkem. Za nadměrné kilogramy mohou hlavně dva rozhodující faktory, a sice cukry a tuky. Těch je potřeba se zbavit. Tomuto způsobu hubnutí se říká keto dieta a jedná se o jednu z nejlepších možností, jak skutečně rychle a efektivně ubrat na váze. Při vynechání cukrů v jídelníčku se dá tělo automaticky do likvidace tuků, což je přesně ten efekt, kterého je potřeba dosáhnout. Je však dobré tuto dietu ještě okořenit pravidelným pohybem. Pak bude výsledek takřka stoprocentní.

Kettbell

Pod pojmem „pohyb“ není potřeba si představovat nic hrozného. Ideální je jezdit na kole, případně běhat, ale vhodné jsou i procházky ve svižnějším tempu, případně skákání na trampolíně. Důležité je si uvědomit, že by se mělo jednat o pohyb pravidelný. Odborníci doporučují hýbat se každý druhý den, což zhruba vychází na tři až čtyři dny v týdnu. Je nezbytné si z toho udělat pravidlo, jinak to nebude fungovat.