Jaké máte telefonní číslo?

Možná se to už stalo i vám. Třeba jste měli někam zavolat, jenže než jste se k tomu dostali, dotyčné číslo jste zapomněli. Možná i o nejednu lásku jste přišli jenom proto, že jste si její číslo někam poznamenali, abyste ho nezapomněli, jenže pak jste ho prostě někam založili, ztratili, podařilo se vám ho znehodnotit. A https://vtm.zive.cz/bleskovky/ctete-radi-horory-zkuste-ty-od-umele-inteligence/sc-871-a-190211/default.aspx podobných situací se odehrálo v dějinách lidstva už dost a dost a odehrávají se doposud, dnes a denně.chytrý telefon
Telefonní čísla se prostě zapomínají. Vždyť si to jistě dokážete představit. Zkuste si zapamatovat devítimístné číslo! Číslo, u kterého vesměs neexistuje nějaká ta mnemotechnická pomůcka neboli oslí můstek. Tedy něco, jak si zapamatování usnadnit. Kolikrát činí člověku potíže zapamatovat si i to jediné vlastní, a o tom, kolik dalších kontaktů míváme, se pochopitelně snad ani rozepisovat nebudu.
Kéž by tak jenom všichni naši známí, přátelé, příbuzní, kolegové, nadřízení, obchodní a jiní partneři a další lidé měli taková čísla, která by se dobře pamatovala, že? Třeba stále se opakující stejné číslice, řadu po sobě jdoucích čísel a podobně. Jenže na někoho takového se narazí jenom výjimečně. A je spousta lidí, kteří v okruhu svých známých nemají ani jednoho jediného podobného člověka nebo třeba firmu. A je to logické – takových čísel, která jsou výhodně zapamatovatelná, je mezi všemi nabízejícími se pomálu. Jsou to doslova zlatá čísla VIP čísla, jimiž se jen tak někdo pyšnit nemůže. telefon v ruceA nemůže ani využívat jejich předností. Z nichž je nejdůležitější snadná zapamatovatelnost. To, co může sehrát významnou úlohu dejme tomu při soukromém podnikání. Vždyť co když se někdo z řad veřejnosti nachomýtne k reklamě, která ho zaujala, kterou by využil, jenže zrovna nemá tužku a kus papíru nebo něco jiného vhodného, kam by si poznamenal takový kontakt? Stěží lze doufat v to, že nezapomene, dokud nedojde někam, kde si to bude možné poznamenat. Zatímco je-li takové číslo snadno zapamatovatelné, to je jiná.
A proto se leckomu právě takové číslo hodí. A protože by se k němu jinak sotva dostal, může si ho pořídit zde.
A pak už si ho budou všichni pamatovat.