Fotovoltaické panely pro váš dům

Vlastníte rodinný domek nebo plánujete jeho stavbu a přemýšlíte dopředu nad alternativními zdroji energie? Připadá vám vhodné řešení v podobě solárních panelů? Střechu má přeci každý dům, takže je uvažování na místě. Nejvhodnější je samozřejmě ta část, kam dopadá slunce co nejvíce přes den, zejména přes poledne, ale i dopoledne nebo odpoledne. Pak už jen stačí vybrat správné panely a můžete mít vlastní alternativní zdroj energie ze slunečního záření, takže z obnovitelného zdroje, což je ekologické a pro naše peněženky také ekonomické řešení.

Mnoho lidí zajímá fotovoltaika na rodinný dům cena. Především cena je tím důležitým faktorem, protože každý se v této oblasti bude určitě dívat na cenu a pak následně zvažovat, zdali je opravdu výhodné si fotovoltaiku pořídit, a zda na to vůbec teď mám nebo tuto investici budu muset třeba o rok odložit.

muži panely

Kolik by stály panely, které budou pokrývat celou střechu? Záleží na ploše střechy, kolik panelů tam chcete umístit a také na tom, jaký druh to bude. Jako základní se rozlišují dva typy: polykrystalické a monokrystalické. A jak už to tak bývá, každý druh má své vlastní specifické vlastnosti.

Polykrystalické stojí méně korun, některé se dají pořídit již například od tisícovky. Jiné stojí kolem dvou nebo tří tisíc korun. Naproti tomu monokrystalické stojí daleko více, jejich cena může začínat na dvou tisících korunách, ale může šplhat až na pět, šest i sedm tisíc korun. Jistě je vám jasné, že cena není to hlavní kritérium, takže záleží na dalších parametrech.

solární panely rodinný dům

Jednotlivé druhy mají rozdílný výkon a především jsou také různě velké. Takže pokud byste chtěli solární panely například pro firmu, jistě půjdete do větších rozměrů, kdežto u rodinného domku musíte přemýšlet skromněji a vybírat menší a vhodnější typy.

Ekologické a ještě k tomu ekonomické řešení pro naše domovy. V případě, že uvažujete nad solárními panely, pak věřte, že se vynaložená investice velice rychle brzy vrátí v podobě úspor v budoucích letech.